Görüşme Süresi: 40 dk.

₺800,00
Klinik Psikolog Sevde Bayraktar

Sevde Bayraktar

Klinik Psikolog


En yakın tarih: 02/06/2024 08:00

0 Tamamlanan Randevu
Hemen uygun bir saat seçin ve randevu alınRandevu Al

Hakkında

Lisans eğitimini 2018 yılında Kültür Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden birincilik derecesi, Çift Anadal Programı kapsamında aynı üniversitede Psikoloji bölümünü yüksek onur derecesi ile tamamlayarak mezun oldum. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nı Haliç Üniversitesi'nde tamamladım.

Lisans ve yüksek lisans sürecinde;  birçok devlet ve özel eğitim kurumu, hastane ve  rehabilitasyon merkezinde staj çalışmalarını sürdürdüm.

Lisans mezuniyeti ile birlikte Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarında psikolojik danışmanlık görevinde çalıştım. Bunun yanında ergen ve yetişkin alanında terapi hizmetlerini 2018 yılından bu yana bir danışmanlık merkezi bünyesinde hem yüz yüze hem de online olarak sürdürmekteyim. Bu hizmetleri, EMDR, Kısa Süreli Dinamik Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve  Aile Danışmanlığı kapsamında gerçekleştirmekteyim.

Sahip olunan ama keşfedilmemiş alanlar bizleri çoğu zaman korkutabilir. Korktuğumuz bu alanlara girme girişimlerimiz ise artan rahatsızlık hissi ile gelebilir. Uyku düzeninin bozulması, beslenmede farklılıklar, ilişkilerdeki çıkmazlar ve daha fazlası ile karakterize olan pek çok belirti ile alanlara girme zamanının geldiğini fark edebiliriz. Konforlu ve koşulsuz bir şekilde kurulan terapötik ilişkide o haritalarda daha özgür gezinme fırsatına sahip oluruz.

Seanslarda yukarıda yer alan mevcut eğitimler ve tecrübeler ile danışanlara güvenli bir ortamda yeni deneyimler aracılığıyla yeni anlayışlar kazandırmaya çalışmaktayım.

Uzmanlıklar
Bireysel / Yetişkin Terapisi Boşanma Danışmanlığı Duygusal İlişki Problemleri EMDR İletişim Problemleri Kariyer Danışmanlığı

Eğitim

 • Psikoloji Lisans 3.63

  Kültür Üniversitesi

  2018

  2018
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans 3.72

  Kültür Üniversitesi

  2018

  2018
 • Klinik Psikoloji Yüksek Lisans 3.55

  Haliç Üniversitesi

  2023

  2023