Görüşme Süresi: 40 dk.

₺1.300,00
Klinik Psikolog Özlem Bektaşoğlu Sevinç

Özlem Bektaşoğlu Sevinç

Klinik Psikolog


En yakın tarih: 26/07/2024 19:00

4 Tamamlanan Randevu
Hemen uygun bir saat seçin ve randevu alınRandevu Al

Hakkında

Merhaba, ben Uzman Klinik Psikolog Özlem Bektaşoğlu. 2016 yılında Maltepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olduktan sonra, 2018 yılında Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı ‘‘Nikotin Bağımlılığında Başa Çıkma ve Psikolojik Yardım Alma Tutumları Arasındaki İlişkiyi inceleme’’ üzerine yaptığım tez çalışmamın ardından Üsküdar Üniversitesi ‘inde tamamladım. 

2018 yılından beri hem yüz yüze hem de online olarak seans yapmaktayım. Lisans eğitimim sürecinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ve çeşitli lise, ortaokul ve ilkokullarda stajlarımı yaptım. Klinik Psikoloji hastane stajımı, Np İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde yaptım. Bu süre zarfında ,''NP Beyin Hastanesi'nde ''çeşitli hasta gruplarıyla ilgilenip TMU,EKT gibi manyetik tedavi çalışmalarına da dahil olup inceleme fırsatı buldum. NP beyin hastanesinde grup terapileri, sanat terapileri, bireysel terapi görüşmelerine katılarak staj çalışmalarımı yürüttüm. Alanında uzman kişilerden psikoterapi ve kişisel gelişim eğitimleri aldım ve halen sürmekte olan süpervizyon ve eğitim süreçleri ile kendini geliştirmeye devam etmekteyim. 

Özel kurumlarda kurum psikoloğu olarak çalışıp bu kurumlarda çocuk gelişim süreçlerinin takiplerini yaparak ortaokul ve lise öğrencilerinde sınav kaygısı üzerine çalışmalar sürdürürken aynı zamanda danışan görmeye devam ettim. Çalıştığım kurumlarda aynı zamanda veli, öğrenci ve öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri düzenledim.

Psikoterapi çalışmalarımda Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Terapisi ekollerinden yararlanmaktayım. Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi temel eğitimini aldım. EMDR 1. ve 2. Düzey eğitimlerini ise Davranış Bilimleri Enstitüsünde tamamladım. EMDR Türkiye derneği üyesiyim. Travma, depresyon, anksiyete bozuklukları, panik bozukluk, OKB, özgüven sorunları, öfke kontrolü, yemek bozuklukları ve psikosomatik hastalıklar çalıştığım alanlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda kendi kliniğimde yetişkin ve ergen danışanlarıma psikoterapi hizmeti vermeye devam etmekteyim.

Uzmanlıklar
Anksiyete (kaygı) Bozuklukları Bağımlılık Bipolar Bozukluk Bireysel / Yetişkin Terapisi Boşanma Danışmanlığı Çocuk ve Ergen Terapisi Depresyon Duygusal İlişki Problemleri EMDR Fobiler Gebelik Problemleri İletişim Problemleri Aile Terapisi

Eğitim

 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans

  Maltepe Üniversitesi

  2016

  2016
 • Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

  Üsküdar Üniversitesi

  2018

  2018

Sertifikalar

Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi
EMDR 1. Düzey Eğitimi(Davranış Bilimleri Enstitüsü)
EMDR 2. Düzey Eğitimi(Davranış Bilimleri Enstitüsü)
Psikolojik Test Eğitimleri (Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği)
Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi (Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği)
Moxo Performans Geliştirme ve Dikkat Testi